JAK TO VŠECHNO ZAČALO

Nápad se zrodil na jaře roku 2013. Nebyl tak úplně můj. Kamarádka nebyla spokojená s kvalitou „zapékaného müsli“ v obchodech. Pekla si ho doma. Já hledal příležitost a dělat kvalitní pečené müsli se zdálo jako dobrý nápad.

Na podnikání je nejtěžší začít. Sebrat odvahu, peníze a pustit se do toho. To mi trvalo půl roku. Pracoval jsem ve státní správě na referentské pozici, takže času na přemyšlení bylo dost. Do prosince jsem zkoumal trh, počítal a připravoval se na ten první krok. Pak už to šlo ráz na ráz. Vyvinul jsem první tři směsi, které se dosud nezměnily. Bylo to čokoládové, semínkové a ovocné. Müsli mělo v rodině a mezi známými dobrý ohlas, ale pořád tu byl jeden háček. Nebylo ho kde vyrábět…

 

„Výrobnu“ jsem zřídil v rodném pokoji u rodičů v domě. Janovu pec (rozuměj troubu) jsem vydražil na aukru. Ponky vyrobil rodinný truhlář František. Kachlíky nalepil Fanda, přezdívaný atomový zedník. Linoleum na podlahu dodal soused Martin. Pekl jsem vždy v neděli a přes týden müsli prodával známým. V té době ještě nebyl ani e-shop. V pokojíku jsem vydržel přibližně půl roku, než jsem se odhodlal k dalšímu kroku. Máma byla trochu zklamaná, že skončily voňavé neděle. Rozpálená Janova pec vždycky krásně provoněla celý dům.